چگونگی ساخت و تعمیر feed وردپرس

the original post that this guy stole from ma can be found here چگونگی ساخت و تعمیر feed وردپرس
read the original and help me out.

با عرض ادب خدمت شما عزیزان وردپرسی. امیدوارم که خوب باشید و سلامت و در یکی دیگر از آموزش های وردپرس ما را همراهی کنید. امید است که این آموزش بتواند برای شما مفید باشد و مشکلات شما را حل کند. خب دوستان در این قسمت از آموزش وردپرس می خواهم به شما روشی را برای ساخت و تعمیر feed وردپرس معرفی کنم. پس با ما همراه باشید.

چگونگی ساخت و تعمیر feed وردپرس

دوستانی که با وردپرس کار می کنند حتما می دانند که فید یا خوراک وب سایت چیست و چه کارایی و اهمیتی دارد اما امروز می خواهیم در مورد فید توضیحات کاملی را بدهیم.

بهتر است ابتدا به معرفی فید بپردازیم تا دوستانی که در مورد آن چیزی نمی دانند به یک آشنایی ابتدایی از فید وردپرس برسند. وقتی که ما به انتشار یک متن می پردازیم در واقع به صورت عمومی اطلاعات آن نیز انتشار پیدا می کند و همچنین در کنار عناوین دیگر سایت ها قرار می گیرد. این کار را فید که یک تابع نرم افزاری است انجام می دهد. در واقع این کار یک قابلیت برای کاربران است که بهترین متن ها را در کنار هم می بینند و می توانند از میان آن ها بهترین را برای کار خود انتخاب کنند.

در واقع فیلد ها انواع مختلفی دارند که به وسیله ی خوراک وب سایت ها خوانده می شوند. مانند RSS که شامل خلاصه ای از اطلاعات سایت است و Atom یا RDF که حالت های بسار ساده ای هستند.

حالا اگر موافق باشید می خواهیم برویم سراغ ساخت فید وردپرس که هدف اصلی آموزش امروز است.

اگر بخواهیم به طور پیش فرض نگاه کنیم وردپرس دارای فیلد های مختلفی است که می توان آن ها را با کمک تگ ()bloginfo در قالب وردپرسی درست کرد.

اگر بخواهیم از نظر تعداد بگوییم ما چهار نمونه فید وردپرس داریم که بهترین آن ها RSS است. اگر می خواهید در واقع مسیر کامنت ها را در فید وردپرس نشان دهید می توانید از قطعه کد زیر در فایل single قالب استفاده کنیم.

 </pre> <pre><?php post_comments_feed_link('RSS 2.0'); ?></pre> <pre> 

حالا برویم سراغ روشی که با کمک آن می توانید آدرس فید وردپرس وب سایت خود را پیدا کنید. برای انجام این کار چندین روش وجود دارد که یکی از آن ها استفاده از کد زیر است که با کمک آن می توانید به مشخص کردن فید وب سایت خود بپردازید.

 </pre> <pre>http://example.com/?feed=rss http://example.com/?feed=rss2 http://example.com/?feed=rdf http://example.com/?feed=atom</pre> <pre> 

اما اگر از پیوند های یکتا استفاده می کنید بهتر است که از یکی از آدرس های زیر استفاده کنید.

 </pre> <pre>http://example.com/feed/ http://example.com/feed/rss/ http://example.com/feed/rss2/ http://example.com/feed/rdf/ http://example.com/feed/atom/</pre> <pre> 

حالا برویم سراغ اضافه کردن فید وردپرس به وب سایت. اگر خواستید فید وردپرس را به وب سایت خود اضافه کنید ابتدا باید مشخص کنید که می خواهید در کدام قسمت از قالب آن را قرار دهید. مثلا ساید بار و فوتر و … و بعد کد زیر را در آن قرار دهید.

 &lt;pre&gt;&amp;lt;ul class="feeds"&amp;gt; &amp;lt;li&amp;gt;&amp;lt;a href="&amp;lt;?php bloginfo('rss2_url');&amp;nbsp;?&amp;gt;" title="&amp;lt;?php _e('Syndicate this site using RSS');&amp;nbsp;?&amp;gt;"&amp;gt;&amp;lt;?php _e('&amp;lt;abbr title="Really Simple Syndication"&amp;gt;RSS&amp;lt;/abbr&amp;gt;');&amp;nbsp;?&amp;gt;&amp;lt;/a&amp;gt;&amp;lt;/li&amp;gt; &amp;lt;li&amp;gt;&amp;lt;a href="&amp;lt;?php bloginfo('atom_url');&amp;nbsp;?&amp;gt;" title="&amp;lt;?php _e('Syndicate this site using Atom');&amp;nbsp;?&amp;gt;"&amp;gt;&amp;lt;?php _e('Atom');&amp;nbsp;?&amp;gt;&amp;lt;/a&amp;gt;&amp;lt;/li&amp;gt; &amp;lt;li&amp;gt;&amp;lt;a href="&amp;lt;?php bloginfo('comments_rss2_url');&amp;nbsp;?&amp;gt;" title="&amp;lt;?php _e('The latest comments to all posts in RSS');&amp;nbsp;?&amp;gt;"&amp;gt;&amp;lt;?php _e('Comments &amp;lt;abbr title="Really Simple Syndication"&amp;gt;RSS&amp;lt;/abbr&amp;gt;');&amp;nbsp;?&amp;gt;&amp;lt;/a&amp;gt;&amp;lt;/li/ul&amp;gt;&lt;/pre&gt; 

و آخرین قسمتی که می خواهیم برای شما بگوییم روشی برای گذاشتن لینک گرافیکی فید وردپرس در سایت است. برای این کار می توانید کد زیر را در مکان مورد نظر بگذارید.

 &lt;pre&gt;&amp;lt;a href="&amp;lt;?php bloginfo('rss2_url');&amp;nbsp;?&amp;gt;" title="&amp;lt;?php _e('Syndicate this site using RSS');&amp;nbsp;?&amp;gt;"&amp;gt;&amp;lt;img src="http://www.mozilla.org/images/feed-icon-14x14.png" alt="RSS Feed" title="RSS Feed" /&amp;gt;&amp;lt;/a&amp;gt;&lt;/pre&gt; 

برای آشنایی با قالب وردپرس جدید و پوسته وردپرس جدید در آموزش های بعد ما را همراهی کنید. پیروز باشید.

منبع : بیگ تم

 

نوشته چگونگی ساخت و تعمیر feed وردپرس اولین بار در بیگ تم پدیدار شد توسط محمد رضا ملکی از دست ندهید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *