سوالات بسیار کاربردی در مورد سئو سایت (۲)

the original post that this guy stole from ma can be found here سوالات بسیار کاربردی در مورد سئو سایت (۲)
read the original and help me out.

درود بر شما دوستان. در ادامه اموزش سوالات بسیار کاربردی در مورد سئو سایت در قسمت دوم همراه شما هستیم و ادامه موارد موجود در آن را مورد بررسی و تحلیل قرار میدهیم. دوستان در این آموزش در مورد سوالاتی که میتواند در وردپرس بسیار مهم و حیاتی باشد صحبت کردیم. این سوالات ممکن است هر یک سوالات شما باشد و شما بخواهید در مورد آن ها بدانید. پس به بخش دوم این آموزش به صورت کامل توجه کنید.

سوالات بسیار کاربردی در مورد سئو سایت (۲)

شماره ۵ : آیا قالب های رایگان وردپرس که در سایت های وردپرسی وجود دارد می توانند باعث صدمه دیدن سئو سایت ما شوند؟
خب در این قسمت دو پاسخ میتوان داد .بله. خیر. دوستان یکی از بهترین قابلیت هایی که در سیستم مدیریت محتوای حرفه ای وردپرس وجود دارد تعداد زیادی قالب رایگان برای آن است که خب میتواند خوب و بد باشد . بسیاری از این قالب ها بی ضرر هستند و شما می توانید بدون ترس از عواقب شوم ، از آن ها استفاده کرده و وب سایت یا وبلاگ خود را راه اندازی کنید و هیچ مشکلی نیز ایجاد نشود و خیال شما راحت باشد. برخی از این قالب ها هم می توانند باعث کاهش رتبه شما در موتورهای جستجو شوند .

پس در هنگام انتخاب قالب این موارد را مد نظر داشته باشید:

  • دیگران در مورد قالب تجربیاتی دارند؟ نظرشان چیست؟

تعداد دانلود قالب و همچنین امتیاز آن می تواند معیار خوبی برای پیدا کردن قالب های مناسب رایگان باشد پس به این مورد توجه کنید و در صورتی که کسی نیز از این قالب استفاده کرده در مورد ان اطلاعاتی دریافت کنید

  • آیا قالب مورد نظر شما مطابق با قوانین گوگل می باشد و برای موتورهای جستجو بهینه شده است؟

این پرسش کمی سخت است و پاسخ به آن نیز کمی دشوار است. برای اینکار می توانید با منابعی مانند Google’s guidelines دمو قالب را بررسی کنید و از تطابق آن با قوانین گوگل مطمئن شوید . همچنین دمو قالب را تست کرده و مطمئن شوید که با دستگاه های مختلف مانند موبایل ها هماهنگ است و سرعت بارگزاری مناسبی داشته باشد .این راه کار ها شاید بتواند برای شما کمی مفید باشد.

  • آیا قالب کاملا ریسپانسیو است؟

فراموش نکنید که طبق الگوریتم جدید گوگل ، سایت هایی که واکنش گرا نیستند شانس کمتری برای کسب رتبه های بالا در موتور های جستجو را دارا هستند و باید حتما شما این مورد را بررسی کرده و اطلاعاتی در مورد آن داشته باشید. اصلا به سراغ قالب های غیرواکنش گرا نروید اینطور راحت تر خواهید بود!!!

  • آیا قالب آپدیت میشود؟

دوستان توجه کنید که قالبی که انتخاب می کنید حتما باید به روزرسانی شود تا با آخرین ورژن وردپرس هماهنگی داشته باشد ، در غیر این صورت اصلا به سراغ این قالب نروید که جز اذیت برای شما چیز دیگری نخواهد داشت. چون وقتی قالبی آپدیت نشود پس مطمئن باشید که چند وقت بعد کار شما از بین خواهد رفت.

  • آیا در این قالب رایگان لینک خارجی قرار داده شده است؟

دوستان قالب هایی که برای تبلیغ سایت و به عنوان ابزاری برای توسعه وب سایت های دیگر منتشر می شوند ، می توانند تعداد ورودی های شما از موتورهای جستجو را کاهش داده و رتبه شما را کم کنند . اگر اجازه حذف لینک ها را ندارید ، هرگز سمت این قالب ها نروید. چون شما را این قالب ها به جایی نخواهند رسانید.

خب مورد پنجم را بررسی کردیم و رسیدیم به سوال ششم که ممکن است برای شما اهمیت زیادی داشته باشد.

شماره ۶ : نصب وردپرس روی دامنه ، زیر دامنه یا فولدر کدام بهتر است؟
دوستان اگر یک وب سایت دارید و می خواهید بخش وبلاگ به آن اضافه کنید ، سوال بسیار خوبی است . وردپرس را کجا نصب کنیم ، اجازه دهید حالت های مختلف را بررسی کرده و معرفی کنیم و سپس در مورد این که چطور روش را انجام دهیم تصمیم گیری میکنیم. پس صبرکنید تا روش های مختلف رو توضیح بدهیم:

حالت اول

نصب وردپرس روی یک دامنه برای وب سایت هایی مناسب است که تازه شروع به فعالیت می کنند و هنوز رتبه های مناسب سئو را کسب نکرده اند . پس اگر وب سایت شما یک وب سایت جدید است نصب وردپرس روی دامنه جدید یک گزینه مناسب محسوب می شود . پس به این نکته توجه کنید چون مورد بسیار مهمی است.اما خب روش های دیگری نیز وجود دارد.

حالت دوم

اگر وب سایت شما ایجاد شده و فقط قصد راه اندازی وبلاگ دارید می توانید وردپرس را روی ساب دامین نیز نصب کنید پس مشکلی در این حالت نیست چون شما وب سایت خود را ایجاد کرده اید و از نظر سئو نیز در رتبه ای بالا قرار گرفته اید. پس به این نکته نیز توجه کنید.تا به سراغ مورد سوم برویم.

حالت سوم

اما دوستان طبق تجربه شخصی ، بیشترین تاثیر گذاری روی سئو زمانی است که وبلاگ شما در یک پوشه نصب شده باشد ، مانند آدرس این سایت : yourdomin.com/blog که روی یک پوشه دیگر نصب شده است. پس این مورد بسیار بسیار مورد توجه باید باشد چون شما بهترین روش را باید برگزینید.

شماره ۷ : آیا میتوان برای هر مطلب چند دسته بندی انتخاب کرد یا این کار مشکل زا است؟
همانطور که میدانید در وردپرس قابلیتی وجود دارد که با استفاده از آن می توانید مطالب خود را در چند دسته مختلف قرار داده و دسته بندی کنید . اما آیا این کار تاثیر منفی روی سئو می گذارد ؟ خب ، اگر دقت کنید خیر اما به نظر شما چرا پاسخ منفی است دوستان؟ خب ادامه دهید تا دلیل ان را متوجه شوید.

اگر یک مطلب را در چند دسته بندی قرار داده و آن مطلب از طریق چند لینک قابل دسترسی باشد ، در این صورت مطلب شما به عنوان duplicate content شناسایی می شود . از این حالت باید جلوگیری کنید ، و یا به گوگل بفهمانید که کدام نسخه ، نسخه اصلی است و کدام نسخه نباید ایندکس شود .تیم باعث میشود تا متوجه شوند کدام اصلی است و کدام یک برای شما اهمیتی ندارد. اگر مطلب شما فقط از طریق یک لینک قابل دستیابی است نیازی نیست نگران این موضوع باشید .

شماره ۸ : آیا داشتن چندین تک H1 در نوشته های وب سایت مضر است یا مفید؟
باید این مورد از چندین جهت مورد بررسی قرار گیرد.از نظر طراحی سایت استفاده از تعداد زیاد تگ H1 هیچ مشکلی ندارد و می توان از آن استفاده نمود ، اما از نظر سئو باید از این کار جلوگیری کرد . اگر از چند تگ H1 در صفحه استفاده کنید این احتمال وجود دارد که وب سایت شما به عنوان اسپم شناخته شده و جایگاه مناسبی را در موتورهای جستجو کسب نکند پس لطفا این نکته را حتما در ذهن خود داشته باشید.

دوستان در این قسمت پیشنهاد این است که از تگ H1 فقط برای عنوان اصلی سایت (برگه) که مهمترین عنوان محسوب می شود استفاده کرده و برای سایر قسمت ها از تگ های H2 تا H6 متناسب با اهمیت متن مورد نظر خود استفاده کنید پس در صورتی که این کار را میخواهید انجام دهید فقط و فقط برای تگ H1

سوال ۹ : ابزارک ها چه تاثیری در سئو وردپرس دارند؟
دوستان ابزارک های وردپرس به شما این امکان را می دهد که محتوای دلخواه خود را در صفحه های گوناگون ایجاد کنید و ارتباط بهتری با سایت داشته باشید. مثلا با استفاده از ابزارک ها می توانید آخرین مطالب سایت خود را در سایدبار یا فوتر سایت نمایش دهید و آن ها را برای بازدیدکنندگان خود راحت تر نمائید. این ابزار به ندرت تاثیر منفی و مثبتی روی سئو وردپرس خواهد گذاشت .

اما خب همیشه راهی بهتر وحود دارد و برای شما نیز میتواند بهتر باشد یک راه بهتر و هوشمندانه تر برای استفاده از ابزارک ها ارائه محتوای مرتبط با مطلب فعلی که کاربر در حال مشاهده آن است ، می باشد . به عنوان مثال کاربری که در حال مشاهده یک مطلب در مورد یک موضوع خاص است ، تمایل دارد اطلاعات بیشتری در این باره کسب کند . این کار باعث بهبود تجربه کاربری و جلب رضایت کاربران خواهد شد . از ابزارک ها می توانید برای ایجاد موارد زیر استفاده کنید و ضریب تعامل کاربر با سایت خود را افزایش دهید پس به این نکات نیز توجه داشته باشید.

منبع : بیگ تم

نوشته سوالات بسیار کاربردی در مورد سئو سایت (۲) اولین بار در بیگ تم پدیدار شد توسط محمد رضا ملکی از دست ندهید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *