تنظیم دیوار آتش بر روی وردپرس

the original post that this guy stole from ma can be found here تنظیم دیوار آتش بر روی وردپرس
read the original and help me out.

با سلام و روز خوش خدمت شما عزیزان وردپرسی. در این قسمت از آموزش وردپرس می خواهم به شما بگویم که چگونه می توانید دیوار آتش را بر روی وردپرس تنظیم کنید و با کمک آن امنیت سایت خود را بالا ببرید. دیوار آتش نه تنها می تواند به امنیت سایت شما کمک کند بلکه می تواند باعث امنیت شبکه ها و وب سایت ها و حتی کامپیوتر شخصی شما شود. پس با ما همراه باشید.

تنظیم دیوار آتش بر روی وردپرس

امنیت یکی از مسائلی است که در سیستم مدیریت محتوای وردپرس بسیار حائز اهمیت است پس باید اقداماتی نیز برای آن به وجود آورد. سیستم مدیریت محتوای وردپرس یک سیستم عمومی و محبوب است که بسیاری از وبلاگ نویسان از آن بهره می برند و از آن جایی که طرفداران بسیاری دارد باید به امنیت آن نیز توجه کرد. برای انجام این کار بهترین موردی که می توانیم از آن استفاده کنیم دیوار آتش یا همان firewall است.

حتما بخوانید:   ۱۳ روش افزایش امنیت وردپرس – جلوگیری از هک سایت

خب حالا برویم سراغ چگونگی عملکرد دیوار آتش. بر خلاف نظری که دیگران دارند استفاده از فایروال ساده و پیش پا افتاده نیست که باعث به وجود آمدن یک امنیت معمولی برای سایت شما شود بلکه می تواند بسیار فراتر رفته و خود را به شبکه ها و وب سایت ها و کامپیوتر های شخصی رسانده و به طور دقیق به محافظت از آن ها بپردازد. عملکرد این دیوار به این صورت است که بخشی از اطلاعات بین دیوار مورد اعتمادی قرار می گیرد و بخشی دیگر بین دیوار غیر اعتمادی و در واقع فقط آن هایی از دیوار عبور می کنند که مورد اعتماد هستند.

در واقع تمام اطلاعات می تواند شامل موارد زیر باشد :

  • فیلتر شده ها : در واقع تمام بسته های اطلاعاتی که توسط سد آتش به کار می رود فیلتر آن ها در جهت عکس قانون فیلتر انجام می شود.
  • پروکسی ها : شامل اطلاعاتی هستند که بین وب سایت شما و اینترنت به انتشار در می آیند. در واقع پروکسی ها در صورتی که فعالیت سایت شما متوقف شود باعث وارد شدن ترافیک عظیمی به سایت شما می شوند.
  • بازرسی : در اصل می توان گفت که به جای آنالیز کردن در وب سایت شما یک عناصر کلیدی وجود دارند که با تشخیص دادن و آنالیز اطلاعات در پایگاه داده ها به وارد کردن اطلاعات درست می پردازند.

حالا می خواهیم دلایل استفاده از دیوار آتش را به شما بگوییم.

در واقع وقتی صحبت از امنیت می شود ما راه های متنوعی نداریم. راه هایی هم که وجود دارند کامل نیستند و ما باید سعی کنیم که کامل ترین آن ها را انتخاب کنیم. امروزه افزونه های امنیتی و سرویس های امنیتی وجود دارد که به کمک افراد می آیند و تنها کاری که لازم است بکنیم دقت لازم در انتخاب آن ها است.

افزونه WordPress Simple Security Firewall یکی از افزونه هایی است که به تازگی برای امنیت سایت مورد استفاده قرار می گیرد. دلیل اصلی که کاربران از این افزونه استفاده می کنند این است که امنیت بالایی برای فایل های اساسی در وردپرس از جمله htaccess دارد. در واقع این افزونه این تعهد را به وب سایت شما می دهد که از آن محافظت کند و کوچکترین آسیبی نیز به آن نرساند.

دانلود افزونه WordPress Simple Security Firewall

افزونه NinjaFirewall یک نوع نرم افزار تحت وب است و نصب آن بین وب و سایت شما انجام می شود. این افزونه قابلیت اسکن کردن سایت و هم چنین رد کردن مواردی را مثل پروتکل های HTTP و HTTPS برای ارسال به طرف پی اچ پی را عهده دار شود.

دانلود افزونه NinjaFirewall

در واقع افزونه Wordfence یک ساله است و سال پیش برای تامین امنیت وردپرس خلق شد. می توان گفت کامل ترین و بهترین افزونه برای تامین امنیت وردپرس این افزونه است.

دانلود افزونه Wordfence

منبع : بیگ تم

 

نوشته تنظیم دیوار آتش بر روی وردپرس اولین بار در بیگ تم پدیدار شد توسط محمد رضا ملکی از دست ندهید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *