امتیاز دادن به مطالب برحسب کیفیت آن ها

the original post that this guy stole from ma can be found here امتیاز دادن به مطالب برحسب کیفیت آن ها
read the original and help me out.

با عرض سلام و روز خوش خدمت شما عزیزان. با یکی دیگر از آموزش های وردپرس در خدمت شما عزیزان خواهیم بود. دوستان در این قسمت از آموزش وردپرس می خواهیم به شما بیاموزیم که چگونه می توانید به مطالب بر اساس کیفیت آن ها امتیاز دهید. برای اینکه کاربران از وب سایت ما راضی باشند راه های زیادی وجود داره که یکی از آن ها امتیاز دادن کاربران به مطالب ما است تا ما بفهمیم که درصد رضایت مندی آن ها به چه اندازه ای است و برای بهتر شدن تلاش کنیم.

امتیاز دادن به مطالب برحسب کیفیت آن ها

همه ی ما به دنبال راهی هستیم تا بازدید سایت خود را بالا برده و باعث رضایت کاربران خود شویم. برای این کار راه های زیادی وجود دارد که یکی از آن ها امتیاز دادن کاربران به مطالب ما برحسب کیفیت آن هاست. ما باید بدانیم نظر آن ها در مورد مطالب سایت ما چیست تا در جهت بهتر شدن آن ها قدم برداریم.

برای انجام این کار هم افزونه ای در وردپرس وجود دارد. عنوان این افزونه Reaction Buttons است. کاری که این افزونه می کند این است که در پایان هر پست با کمک تعریف شما مواردی را به شکل لینک قرار می دهد و کاربران با توجه به دلخواه خود بر روی هر کدام که نظر آن ها باشد کلیک می کنند و یا به مطلب رای می دهند. پس از کلیک کاربران آماری به شکل عدد برای آن ها مشخص می شود.

برای استفاده از این افزونه نیز مانند دیگر افزونه ها ابتدا باید به نصب و راه اندازی آن ها بپردازید. ابتدا افزونه را دانلود کنید و برای نصب و راه اندازی آن به قسمت پیشخوان سایت خود بروید و از بخش افزونه ها افزونه را نصب کنید و پس از نصب به فعال کردن آن بپردازید. برای انجام تنظیمات به منوی تنظیمات رفته و گزینه ی reaction buttons را انتخاب می کنیم. پس از کلیک متوجه صفحه ای می شوید که به شکل زیر برای شما باز می شود.

امتیاز دادن به مطالب برحسب کیفت آن ها

  • در بخش اول گزینه ای را با عنوان Show Reaction Buttons می بینید که با زدن تیک این گزینه می توانید در پایان هر پست و نوشته ای لینک های مخصوص مخاطبین را به نمایش بگذارید.
  • گزینه ی بعدی Position in the post است که از شما می پرسد که می خواهید لینک ها در کدام محل قرار گیرند که پیشنهاد من و بهترین محل قرارگیری آن ها در پایان هر پست و نوشته است. پس برای انتخاب آن بر روی گزینه ی اول کلیک می کنیم.
  • گزینه ی بعدی که tagline است که سوال هایی در مورد لینک های بازخورد می پرسد. مثلا من از این سوال استفاده می کنم : نظر شما در مورد نوشته ی من چیست؟

امتیاز دادن به مطالب برحسب کیفت آن ها

گزینه ی بعد در مورد واکنش هایی است که برای مخاطب تعریف می کنید تا روی آن ها کلیک کنند و شما را از وضعیت مطلع کنند و عنوان این گزینه Reaction Buttons است. من از عباراتی مثل عالی و مفید و خوب و خسته کننده و بی فایده استفاده کردم.

امتیاز دادن به مطالب برحسب کیفت آن ها

 • با استفاده از گزینه ی Show results after vote می توانید نتایج حاصل از آراء را ببینید.
 • گزینه ی Only one vote به این معناست که هر خواننده فقط اجازه ی یک بار رای دادن در هر پستی را دارد.
 • با کمک گزینه ی Show percentages می توانید شماره ی آراء را مشخص کنید.
 • گزینه ی Page types به شما کمک می کند که برگه هایی را که می خواهید این موارد در آن ها نمایش داده شوند را مشخص کنید.
 • گزینه ی بعدی که مهم است Use CSS است. با کمک این گزینه می توانید شکل و شمایل دلخواه خود را برای لینک های آراء استفاده کنید. پس می توانید بر روی این گزینه کلیک کنید و سی اس اس مربوط به خود را در شیوه نامه ی قالب استفاده کنید.

امتیاز دادن به مطالب برحسب کیفت آن ها
برای مثال سی اس اس استفاده شده در این افزونه به شکل زیر است :

 /* the reaction buttons region */ div.reaction_buttons{   margin-top: 20px;   font-size: 0.8em;   text-align: left; }  /* a single button */ div.reaction_buttons .reaction_button {   line-height: 3.2em;   padding: 5px;   margin: 0 3px;   margin-bottom: 25px;   cursor: pointer; background-color:#007fba; color:#FFF; }  /* the button while hovering over it */ div.reaction_buttons > .reaction_button:hover {   background-color: #0F6; }  /* the button after voting div.reaction_buttons > .voted, div.reaction_buttons > .voted:hover { } /*  /* number of votes including parantheses. .reaction_buttons .reaction_button .count { } */  /* number of votes in between the parantheses. .reaction_buttons .reaction_button .count_number { } */  #sidebar div.widget_reaction_buttons h3 {   margin: 0;   margin-top: 4px;   font-size: 1.1em; }  #sidebar div.widget_reaction_buttons ol {   margin-left: 25px; } 

امتیاز دادن به مطالب برحسب کیفت آن ها

با این کار شما باعث می شوید که کاربران سایت شما حس خوبی داشته باشند و به ماندن در سایت تشویق شوند.

دانلود افزونه آموزش داده شده Reaction Buttons

منبع : بیگ تم

 

نوشته امتیاز دادن به مطالب برحسب کیفیت آن ها اولین بار در بیگ تم پدیدار شد توسط محمد رضا ملکی از دست ندهید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *