ابزار های سفارشی سازی قالب

the original post that this guy stole from ma can be found here ابزار های سفارشی سازی قالب
read the original and help me out.

قالب سایت شما اولین چیزی است که کاربران پس از بارگیری سایت خواهند دید و این مهم است که قالب سایت شما چیدمان مناسبی داشته باشد، صد ها قالب وجود دارد که شما میتوانید از آنها استفاده کنید ولی باید یک قالبی را انتخاب کنید که رنگ،فونت، و چیدمان مناسبی باشد و بتوانید برند سایت خود را به بهترین نحو ممکن به نمایش گذارید. در این مطلب نکات سفارشی سازی قالب را به شما عزیزان خواهم گفت.

نکات سفارشی سازی قالب و مهم بودن آن

متاسفانه اکثر قالب های وردپرس کنترل کامل نقاط مختلف قالب را به کاربران نمیدهند، تا کاربران بتوانند قالب سایت خود را آن گونه که میخواهند سفارشی سازی کنند اما شما میتوانید با یادگیری یکسری مطالب آنها را به خوبی سفارشی سازی کنید.

در ادامه به شما عزیزان راهکار های سفارشی سازی این قالب ها را آموزش خواهم داد.

نکته مهم: هرگز فایل های قالب را تغییر ندهید

قالب های وردپرس همه از یکسزی فایل تشکیل میشوند، پس اگر بخواهید قالب را تغییر دهید فایل های آنها تغییر خواهند کرد، وقتی که شما به صورت دستی فایل های یک قالب را تغییر دهید و آن را سفارشی سازی کنید، پس از آمدن آپدیت جدید، اگر شما قالب را آپدیت کنید تمام تغیراتی را که شما بر روی قالب انجام داده اید از بین خواهند رفت. و از طرفی دیگر آپدیت قالب ها نیز مهم است زیرا ممکن است شمال رفع مشکلات امنیتی و یکسری از باگ های موجود در قالب باشند.

در ادامه آموزش خواهیم داد تا بذون تغییر فایل های قالب بتوانید آن را سفارشی سازی کنید.

استفاده از customizer

استفاده از customizer یکی از راحت ترین راه های سفارشی سازی قالب های وردپرس است، با استفاده از این بخش میتوانید فایل های قالب را تغییر دهید و تغییرات را مشاهده کنید، کاربران نمیتوانند این تغییرات را مشاهده کنند البته تا زمانی که هنوز بر روی دکمه save کلیک نکرده اید.

customizer بخش های متفاوتی دارد که در ادامه آنها را شرح خواهیم داد:

Screen-Shot-bigtheme

Site Identity: این بخش میتواند شامل عنوان، توضیحات، و لوگوی وبسایت شما باشد، که همه آنها در هدر سایت شما قرار خواهند گرفت.

colors: شما میتوانید برای متن هدر رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید و برای سایت خود بک گراند مشخص کنید.

Header Image: با استفاده از این بخش میتوانید برای هدر سایت خود یک تصویر مشخص کنید و مشخصات تصویر را تنظیم کنید.

Menus and Widgets: با استفاده از این بخش میتوانید منو ها و سایدبار های موجود در سایت را مدیریت کنید .

static Front page: حذف پست های موجود در سایت  و تنظیم صفحه به عنوان صفحه اصلی سایت .

وقتی که تنظیمات مورد نظرتان را انجام دادید بر روی save & publish کلیک کنیدو سایت شما در کمترین زمان آپدیت خواهد شد.

ابزار ویرایش CSS

customizer برای مسائل پایه ای مناسب خواهد بود اما برای ویرایش بیشتر قالب باید دست به استفاده از ابزار دیگری بزنید. برای سفارشی سازی بهتر و بیشتر نیاز خواهید داشت که css ها را تغییر دهید، Css ها کد هایی هستن که استایل عناصر قالب شما را مشخص میکنند.

در ادامه ابزاری برای ویرایش css توصیه خواهم کرد که نیازی به کدنویسی نداشته باشد.

ویرایش CSS با استفاده از SiteOrigin CSS

این افزونه به شما کمک میکند تا بدون داشتن دانش کدنویسی، تمام کد های css را تغییر دهید. شما میتوانید تغییرات را به صورت همزمان در سایت خود مشاهده کنید. شما میتوانید هر یک از عناصر سایت را انتخاب کنید و آن را ویرایش کنید.

وقتی که افزونه را نصب و فعالسازی کردید، یک آیتم به منون ادمین پنل شما اضافه خواهد شد و با کلیک بر روی Custom CSS یک صفحه خالی باز خواهد شد.

Screen-Shot-bigtheme

برای شروع باید ویدئو آغازین استفاده از افزونه را مشاهده کنید، سپس بر روی آیکون چشم کلیک کنید تا سایت شما نمایش داده شود و بتوانید عناصر سایت را انتخاب کنید و سپس آنها را ویرایش کنید.

همانطور که ملاحظه میکنید میتوانید همزمان با ویرایش قالب، تغییرات را مشاهده کنید. استفاده از این افزونه بسیار ساده بوده و شما به تمام عناصر موجود در قالب دسترسی خواهید داشت.

Screen-Shotbigtheme

Your WordPress theme is the first thing visitors see when they load your site and it’s important it looks just how you want it, fitting in with your brand and online identity.

There are a thousands of beautiful WordPress themes to choose from but you will nearly always need to customize them to fit your brand and design preferences properly. Whether it’s changing colours or fonts, or adding a logo, these things can make a big difference to the branding of the site helping to make it unique to you.

نوشته ابزار های سفارشی سازی قالب اولین بار در بیگ تم پدیدار شد توسط مهدی جلیل زاده از دست ندهید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *