آموزش مبارزه با اسپمرها در وردپرس

the original post that this guy stole from ma can be found here آموزش مبارزه با اسپمرها در وردپرس
read the original and help me out.

سلام و عرض ادب خدمت شما دوستان محترم . حالتون چطوره ؟  امیدوارم که روز خوبی را شروع کرده باشد . در این اموزش وردپرس هدف ما جلوگیری از ورود اسپمرها به وب سایت وردپرسی شما می باشد و اینکه نگذاریم آنها دسترسی راحتی به سایت شما داشته باشند . امروز یک افزونه کپچای حرفه ای را برای شما معرفی می کنیم که از شر اسپمرها در امان باشید ، پس با اموزش مبارزه با اسپمرها با افزونه Advanced noCaptcha reCaptcha با ما همراه باشید .

آموزش مبارزه با اسپمرها در وردپرس

حتما همه ی شما مدیران عزیز در وب سایت خود با اسپمرها روبرو شده اید و مخصوصا در زمان هایی که شما فرم هایی برای عضویت در وب سایت خود قرار می دهید و در این زمان ربات های بسیاری ساخته می شود که با اسامی عجیبی در وب سایت شما عضو شوند و همچنین این ربات ها می توانند دیدگاه هایی را برای شما ارسال کنند و این موضوع برای هر مدیری به حتم ازار دهنده می باشد و باید به دنبال راه حل هایی برای مقابله با ثبت نام و همچنین ارسال دیدگاه از سمت ربات ها بود که در این زمینه راه حل های بسیاری ارائه شده است که یکی از مرسوم ترین و جدید ترین این روش ها استفاده از کد کپچای می باشد . کپچای که به صورت کدهایی می باشد که در هنگام ارسال پیام یا عضویت و یا …….. از کاربر خواسته می شود که کد امنیتی را وارد کند و تا سیستم به کاربر اجازه ی ارسال پیام و یا کار مورد نظر  را بدهد . اگر شما دوستان به خاطر داشته باشید در آموزش های بعدی بیگ تم به معرفی افزونه noCAPCHA reCAPTCHA می پردازیم و این افزونه عملکرد متفاوتی دارد که بدون وارد کردن کد امنیتی ، می تواند تشخص دهد که وارد کننده اطلاعات ، ربات می باشد و یا انسان !!!!!! و پس از تلاش برنامه نویسان و متخصصان وردپرس افزونه ی حرفه ای تری ارائه شد که در این آموزش وردپرس تصمیم به معرفی و اموزش آن داریم ، پس به ادامه اموزش دقت نمایید .

افزونه وردپرس Advance noCAPTCHA reCAPTCHA
در ابتدای راه مث همیشه لازمه که شما این افزونه وردپرس را دانلود کنید ، پس به لینک زیر مراجعه کنید و افزونه مورد نظر را دریافت نمایید . در مورد  عملکرد افزونه می توان گفت که در فرم های عضویت در وب سایت ، فرم تماس ، نظرات و دیدگاه ها و همچنین در بخش های ورود به وب سایت و سایر بخش های دیگری که از نظر شما مهم می باشد  که باید از ورود اسپم ها جلوگیری کنید ، می توانید از این کدکپچای استفاده نمایید .
دانلود افزونه Advance noCAPTCHA reCAPTCHA

پس از دانلود و نصب افزونه در پنل وردپرسی خود ، آن را فعال سازید و در ادامه نوبت به تنظیمات افزونه مورد نظر می رسد . از نوع تنظیمات آن می توان به مواردی هم چون تغییر زبان ، تغییر در تم یا پوسته وردپرس ، تغییر در پیام های خطا و موارد دیگر اشاره کرد . پس از فعال سازی افزونه شما می توانید تنظیمات ان را با عنوان Advance noCAPTCHA در پنل وردپرس خود مشاهده کنید که شامل دو زیر منو setting و Instruction می باشد که در ابتدا به تنظیمات گزینه ی setting می پردازیم که اهمیت بیشتری دارد و می توان گفت شامل تنظیمات اصلی افزونه می باشد  :

بررسی گزینه ی Setting :
دو گزینه ی ابتدایی تنظیمات یعنی Site key و Secret key به گوگل مربوط می باشد ، که شما با مراجعه به لینک get from google باید دو کد مورد نظر را پیدا کنید و در کادرهای مقابل آن یادداشت نمایید . گزینه ی بعدی در این صفحه language می باشد ، که در اینجا زبان مورد نظر خودتون را انتخاب می کنید ، گزینه ی بعدی یعنی theme دارای دو تا زیر گزینه ی light و Dark می باشد که شما یکی از انها را انتخاب نمایید . گزینه ی بعدی Error message است که در اینجا خطایی را که در زمان نپذیرفتن فرستاده می شود را نمایش می دهد و شما می توانید این پیام را تغییر دهید و برای زمانی می باشد که افزونه به ربات و یا کاربر واقعا شک می کند که در این موقع کپچای نوشتاری نیز نمایش می دهد . گزینه ی بعدی Show Captcha می باشد و از شما دوستان سوال می کند که از این افزونه در چه بخش هایی می خواهید استفاده کنید که شما می توانید متناسب با نیازتون بخش های مختلف را انتخاب کنید و می توانید تیک تمامی گزینه ها را بزنید و در انتها شما می توانید مشخص کنید که برای کاربرانی که وارد سایت شده اند دیگر در بخش های مختلف لازم به وارد کردن کد کپچای نباشد .

بررسی تنطیمات گزینه ی Instuction :

و در نهایت در این بخش  دو دستور را برای فرم تماس ۷ و فرم های پیش فرض وجود دارد که شما می توانید از کدهایی که در این بخش وجود دارد برای این بخش ها  استفاده نمایید .

دوستان عزیز تنظیمات فوق را انجام دهید و آنها را ذخیره نمایید و در نهایت به وب سایت خود بروید و نتیجه تغییرات و نصب افزونه را مشاهده کنید . دوستان عزیز این اموزش وردپرس به پایان رسید از همراهی شما عزیزان کمال تشکر را دارم ، با سری آموزش های بیگ تم با ما همراه شوید . با آرزوی موفقیت روز افزون و سلامتی برای شما همراهان بزرگوار

پیروز و مانا باشید .

منبع : بیگ تم ارائه دهنده قالب نمونه کار وردپرس و قالب تفریحی وردپرس

نوشته آموزش مبارزه با اسپمرها در وردپرس اولین بار در بیگ تم پدیدار شد توسط محمد رضا ملکی از دست ندهید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *